> Статьи > Оптичний приціл

Оптичний приціл

Сучасним стрільцям дуже пощастило, їх арсенал в декілька разів перевершує не лише за кількістю, а й за якістю допоміжне обладнання наших предків. Завдяки таким приладам, як оптичний приціл, далекоміри та інші пристрої, немає жодних шансів на промах, а ціль буде ліквідована навіть при повній відсутності освітлення та поганій погоді. При цьому вже не особливо має значення, наскільки далеко вона знаходиться, оскільки новітні зразки оптичної техніки здатні відображати об’єкти на великих відстанях.

Переваги оптичних прицілів

Популярний серед мисливців та військових прилад розроблений для будь-якого виду зброї – карабінів, гвинтівок та навіть сучасних арбалетів, оснащених безліччю інноваційних опцій. При виборі хорошого оптичного прицілу важливо звернути увагу на такі характеристики, як:

  • Якісна оптика: лінзи повинні бути виготовлені зі скла високої чистоти та без аберацій, щоб спостерігати чітке та контрастне зображення, забезпечити максимальну дальність розпізнавання та ідентифікації цілі.
  • Оптична система повинна бути оснащена антибліковою блендою для усунення паразитарних блисків при роботі в яскраво сонячний день, при потужних штучних освітлювачах, у сніжну погоду або на водяному середовищі. Завдяки відсутності дзеркальних ділянок та бленді, забезпечується прихованість користувача.
  • Ступінь збільшення: може бути постійною або змінною. До мінімальної відноситься збільшення від 1 до 10х, до середньої – від 3 до 10х, а велике збільшення – від 10х і більше. Наприклад, для колективного полювання, стрільби з веж, або ходового полювання підходить варіант з невеликим збільшенням. Для стрільби на середній та великій відстанях відповідно середня та велика кратність.
  • Барабани введення налаштувань: це можуть бути закрит,і відкриті, з кришками або без них турелі з різними параметрами поділу клацання.
  • Вихідна зіниця: оптимальне віддалення повинно становити від 90 до 110 мм, що забезпечує виключення травм ока при роботі з великим калібром.
  • Корпус: бажано, щоб матеріалом виготовлення був особливий сплав або композитний склад, що не піддається корозії та має антиударні властивості. Порожнину сучасних оптичних прицілів заповнено сухим газом для уникнення ефекту роси та запобігання корозії, що також забезпечує чітке, контрастне зображення.
  • Прицільна марка: виробники оснащують оптичні приціли різними варіантами сіток, кожна з яких призначена для певної відстані, часу доби та сезону. Завдяки переважанню нових моделей, в яких передбачено дві або більше марок, можна легко перемикати їх між собою, що не вимагає заміни оптичного інструменту на інший. Основна частина прицілів оснащена підсвіткою для роботи в темні части сутінок, є маса варіантів рівня інтенсивності яскравості.

Важливим фактором є також габарити, вага, компактність оптичного приладу. Масивний приціл, як правило, оснащений об’єктивом великого діаметру, і такий варіант більше підходить для професійного використання військовими, мисливцями тощо. Для мінімізації навантаження можна скористатися оптичним прицілом з меншим діаметром апертури.

Процес вибору потребує вивчення маси інших характеристик, і для початківця стрільця це досить складна робота. Щоб легко і швидко визначитися та не зробити помилку, достатньо звернутися до професійного консультанта інтернет-магазину «Профоптика». Спеціаліст проведе детальний аналіз підходящого за фінансами та умовами застосування оптичного прицілу, і з задоволенням відповість на питання. Процес оформлення займає кілька хвилин, а доставка за вказаною адресою в Україні здійснюється протягом декількох днів.

Пост опубликован: 28.02.2024

Оставить комментарий
Adblock
detector