> Советы и идеи > Як підібрати діаметр труби для димоходу

Як підібрати діаметр труби для димоходу

Правильно розрахований діаметр димаря з нержавіючої сталі гарантує безперебійність роботи котла, каміна або печі, а також безпеку експлуатації, оскільки саме димар відповідає за виведення чадного газу. Якщо ви ще не знаєте, де за доступними цінами купити димарі із нержавіючої сталі, загляньте на сторінки каталогу інтернет-магазину Teplin — https://tepline.com.ua/ua/.

Спрощена формула розрахунку діаметра димоходу з нержавіючої сталі

У найпростішому способі визначення діаметра за основу береться розмір топки. Якщо димар з нержавіючої сталі має циліндричну форму, використовуються співвідношення 1:10. Для квадратних труб із сталі застосовують співвідношення 1:1,5.

Чому важливий правильний розрахунок діаметра димоходу з нержавіючої сталі? По-перше, це гарантія хорошої помірної тяги, по-друге, значне скорочення витрати палива. Правильне співвідношення патрубка та діаметра труби зі сталі оптимізує тепловтрати. При занадто великому діаметрі димоходу з нержавіючої сталі через трубу вилітають іскри.

Розмір димаря з нержавіючої сталі та потужність

Розрахунок можна проводити на основі потужності опалювального обладнання. Якщо піч чи котел мають потужність до 3,5 кВт, димар із нержавіючої сталі повинен мати розмір 0,14х0,14 м; в межах від 4 до 5 кВт — 0,14х0,2 м; 5-7 кВт — 0,14х0,27 м. Потужність котла або печі вказується в технічній документації, орієнтовно побутові опалювальні прилади знаходяться в діапазоні 3,5-7 кВт.

Також існує складніша формула для розрахунку діаметру димаря з нержавіючої сталі, яка використовується компанією «Теплай» . В основі формули два параметри: площа опалювального приміщення та тип палива котла або печі.

На кожні 10 м² площі, яка опалюється, потрібно мінімум 1 кВт потужності котла. Цей розрахунок використовується при висоті стель не більше 2,7 м та наявності утеплення. Для нагрівання води закладається додаткова потужність.

На кожен кіловат потужності потрібно 5 см² січення при використанні газу та 8 см² — для твердого палива. Визначивши площу січення, отриманий результат необхідно розділити на 3.14 і помножити на 2.

Приклад розрахунку діаметра димоходу зі сталі: площа приміщення — 300 м² вимагатиме опалювального обладнання потужністю 30 кВт (300/10). Січення становитиме 150 см² (30х5), що відповідає діаметру сталевого димаря 140 мм, якщо котел працює на газі.

Пост опубликован: 26.03.2024

Оставить комментарий
Adblock
detector